وکیل تقسیم ترکه و دستور فروش

وکیل تقسیم ترکه و دستور فروش : هر شخصی که فوت میکند دارای یکسری دارایی می باشد. که این دارایی ها ممکن است مثبت باشد یا منفی.

تسیم ترکه چیست ؟

دارایی مثبت متوفی اعم است از حقوقی مثل حق اختراع و حق تالیف و مطالبات و اموال منقول و غیر منقول مانند زمین ، خانه ، خوردو و هر وسیله دیگری . ولی دارایی منفی متوفی عبارت است از دیون و بدهی هایی که در زمان حیات داشته است. و بعد از فوت جزو ماترک او به وراث می رسند. بدین نحو که اگر متوفی دینی داشته باشد بعد از فوت وی طلبکاران می توانند طلب خود را از ماترک متوفی وصول کنند .

وکیل تقسیم ترکه

در واقع وقتی شخصی فوت می کند. ابتدا مخارج کفن و دفن او از ماترک برداشته می شود و بعد اگر دینی داشته باشد آن دین ادا می میشود . سپس هرچه که از اموال باقی ماند بین وراث تقسیم می شود.

ممکن است وراث در تقسیم ارث باهم اختلافی نداشته و با توافق یکدیگر اموال بجا مانده از متوفی را بین خود تقسیم کنند. یا با فروش این اموال ثمن حاصله را بین خود تقسیم نمایند. وراث زمانی با مشکل مواجه می شوند که یک یا چند نفر از ورثه در تقسیم ارث توافق نداشته باشند .
شما میتوانید با کمک وکیل متخصص در پرونده های مربوط به ارث و تقسیم و فروش در اسرع وقت نسبت به تقسیم و اجبار سایر ورثه به فروش مال مشترک اقدام نمایید.

اگر یک یا چند نفر از وراث در تقسیم ارث توافق نکنند چاره چیست؟

در صورتی که حتی فقط یکی از وراث با تقسیم یا فروش ماترک مخالف باشد و مابقی وراث موافق آن باشند. و یا تنها یکی از آنها درخواست تقسیم یا فروش داشته باشد. ولی بقیه وراث مخالف باشند ، شخصی که درخواست تقسیم دارد. می تواند با تقدیم دادخواست تقسیم ترکه و حکم فروش در صورت قابل تقسیم نبودن آن به طرفیت کلیه ورثه ، الزام سایر وراث به تقسیم یا فروش را طبق ماده ۵۸۹ و ۵۹۱ قانون مدنی از دادگاه بخواهد .

دادگاه با تعیین وقت رسیدگی و تشکیل جلسه با بررسی لیست اموال متوفی و استعلام از اموال منقول و غیر منقول و احراز مالکیت رسمی متوفی حسب مورد نسبت به صدور حکم به تقسیم و یا حکم فروش اموال از طریق مزایده اقدام می نماید.

استفاده از وکیل تقسیم ترکه

وکیل تقسیم ترکه و فروش ارث می تواند با تجربه و تخصص خود در این زمینه ، شما را در این امر که پیچیدگیهای خود را دارد به کار شما سرعت داده و از مشکلات احتمالی مانند رد دادخواست به دلایل شکلی و ماهوی که ممکن است. ماهها زمان شما را هدر بدهد جلوگیری نماید .

برای راهنمایی بیشتر و مشاوره حقوقی در زمینه ارث و تقسیم ترکه و فروش با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.