صفر تا صد نحوه شکایت از فروشگاه های اینترنتی

مراحل شکایت از فروشگاه های اینترنتی , چطور می توانیم از یک فروشگاه اینترنتی شکایت و به کجا باید مراجعه کنیم؟ در حال حاضر به دلیل اینترنتی شدن بسیاری از کسب و کارها بخصوص بعد از همه گیری بیماری کوید ۱۹ ، جرایم مرتبط نیز افزایش پیدا کرده است. و بسیاری از مردم بعد از خرید از فروشگاههای اینترنتی دچار مشکلاتی میشوند.

که به دلیل خرید غیر حضوری و عدم دسترسی به فروشگاه مذکور دچار سردرگمی شده و نمی دانند چه اقدامی باید انجام دهند. و گاهی فروشگاه مذکور پاسخی به مشتری خود نداده و مشتری ناگزیر از اقدام برای طرح شکایت از آن فروشگاه می شود . آیا می دانید اگر کالایی را بصورت مجازی و اینترنتی خریداری کردید ولی کالا به دست شما نرسید یا هرمشکل دیگری با فروشگاه مذکور پیدا کردید که پاسخگو نبودند چه اقدامی باید کرد؟

شکایت از فروشگاه های اینترنتی

با ادامه مبحث همراه وکیل وطن دوست باشید تا پاسخ سوال خود را دریافت کنید.

جهت سهولت در اقدام علیه یک فروشگاه اینترنتی می توانید با خیال راحت پرونده خود را به یک وکیل متخصص در جرایم رایانه ای بسپارید .

نحوه شکایت از فروشگاه های اینترنتی

فرض کنید شما از یک فروشگاه اینترنتی کالایی را خریداری کرده اید ولی به هر دلیلی کالا را برای شما ارسال نکرده اند و راهی جز شکایت برای شما نمانده است.

چگونه میتوان نسبت به شکایت از فروشگاه مورد نظر اقدام کرد؟

به‌طور کلی سه روش برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

۱- سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی باید از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی وارد سامانه شوید . برای اقدام از طریق این سامانه فروشگاه اینترنتی مورد نظر باید حتما دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد. اگر فروشگاهی که از آنجا خرید کرده اید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد کافیست به سامانه enamad.ir مراجعه کنید، سپس شکایت خود را ثبت کنید.

۲- پلیس فتا

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پلیس فتا، (پس از ورود به سایت باید به قسمت خدمات الکترونیکی وارد شوید) شکایت خود را در ارتباط با سایت فروشگاه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی، تخلف در هر شبکه ای که مربوط به فروشگاه اینترنتی می باشد مطرح کنید.

می‌توانید با توضیحات بیشتری از جزئیات تخلف پیش آمده، پلیس فتا را در جریان قرار دهید. برای مثال شما قصد دارید از فروشگاه اینترنتی (الف) خرید کنید ولی کالا به دست شما نرسید یا تخلفی در ارائه محصولات به وجود آمده در اینگونه موارد میتوانید از طریق پلیس فتا شکایت کنید. فراموش نکنید که شما باید در سامانه پلیس فتا ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام هم نیاز هست نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه و انتخاب گذرواژه و پست الکترونیکی خود را برای ثبت شکایت درج کنید که بتوانید از شکایت خود مطلع شوید هستید.

۳- مراجع قضایی:

در روش سوم برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانید از طریق مراجع قضایی اقدام کنید. به این صورت که شخص شاکی باید با همراه داشتن مدارک و مستندات خود از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام به طرح شکایت نماید. بعد از ثبت شکایت پرونده جهت رسیدگی به دادسرای جرایم رایانه ای ارسال می شود. که بعد از انجام تحقیقات مقدماتی و تعقیب مشتکی عنه و تکمیل پرونده و بعد از صدور قرار جلب به دادرسی پرونده را به دادگاه می فرستد. و دادگاه بعد از رسیدگی اقدام به صدور حکم می نماید .

یادمون باشه طرح دعوا و شکایت از فروشگاه های اینترنتی امری تخصصیست .که حتما باید توسط وکیل متخصص کیفری با تجربه در امور جرایم رایانه ای صورت بگیره تا به نتیجه مورد نظر برسه.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.