مجازات همجنس گرایی و لواط در ایران

لواط و همجنس گرایی در ایران چه مجازاتی دارد؟ همجنس گرایان یا همجنس خواهان افرادی هستند که چه از نظر روحی و چه از نظر جنسی به جنس موافق خود تمایل دارند.

آیا می دانید ازدواج همجنس گرایان هم اکنون در شانزده کشور دنیا قانونی است؟

همجنس گرایان در واقع جزو اقلیت های جنسی هستند.

تحقیقات نشان می دهد که عوامل ژنتیکی، آناتومی مغز، هورمونی، محیطی، آموزشی و روانی در ایجاد این گرایش دخیل هستند.

مجازات همجنس گرایی و لواط در ایران

همجنسگرایی در جهان

از آن جایی که همجنس گرایی چه بر اساس فطرت بوده و یا چه تحت تاثیر محیط و پیرامون که به حوزه روانشناسی باز می گردد و از بحث حقوقی خارج است اما چون به نوعی بر خلاف طبیعت بوده و مانع ایجاد نسل بر روی زمین می شود در حداقل ۳۷ کشور جهان جرم تلقی می شود و افراد همجنس گرا حتی خطر مجازات مرگ برایشان وجود دارد.

از کشور هایی که مجازات سنگین برای افراد همجنس گرا در نظر گرفته اند می توان به ایران، موریتانی، عربستان، سودان، امارات و یمن اشاره کرد.

مجازات همجنس گرایی در ایران چیست ؟

شاید برایتان سوال باشد که در کشور عزیزمان ایران چه مجازات هایی برای همجنس گرایان در نظر گرفته شده؟ در گام اول به دیدگاه اسلام در این مورد می پردازیم .

به همجنس گرایی در مردان لواط و به همجنس گرایی در زنان مساحقه گفته می شود.

ماده ۲۳۴ قانون مجازات اسلامی

مجازات فاعل و مفعول جرم لواط را جدا کرده است یعنی اگر فردی در رابطه لواط فاعل و شخصی مفعول باشد باتوجه به نقشی که در رابطه ایفا می کند مجازاتش نیز متفاوت است.

اگر شخص فاعل لواط خودش همسری داشته باشد که بتواند با او نیاز جنسی اش را رفع کند اما به همجنس خود رو آورده باشد و یا اگر تجاوزی صورت گرفته باشد و شخص مفعول اکراه داشته باشد در هر دو حالت حکم شخص فاعل اعدام خواهد بود. در غیر این صورت حد او ۱۰۰ ضربه شلاق خواهد بود.

مجازات لواط برای مفعول چه همسر داشته باشد چه همسر نداشته باشد اعدام است و تنها زمانی اعدام نمیشود که به او تجاوز جنسی شده باشد.

رابطه جنسی بین دو زن مساحقه نامیده می شود.

طبق ماده ۲۳۹ قانون مجازات اسلامی

هر گاه مساحقه صورت گیرد مجازات آن صد ضربه شلاق حدی است چه برای فاعل چه برای مفعول.

ممکن است بپرسید آیا در مساحقه بین شخصی که همسر دارد یا نه، تفاوتی وجود دارد؟ باید بگوییم در اعمال این مجازات چه بین فاعل چه مفعول و چه مسلمان و یا غیر مسلمان و یا حتی کسی که همسر دارد یا ندارد تفاوتی وجود ندارد و برای هر کدام ۱۰۰ ضربه شلاق اعمال می شود. در صورتی که مساحقه سه بار تکرار شود و هر بار حد جاری شود برای بار چهارم مجازات آن اعدام است.

آیا اگر جرم مساحقه صورت گرفت و بعد از آن متهم ادعا کرد که از حرام بودن جرم آگاهی نداشته، آن گاه تکلیف چیست؟ آیا مجازات حدی در هر صورت اجرا می شود؟ در صورت آگاهی نداشتن این ادعا بدون سوگند و شهادت پذیرفته شده و مجازات حدی ساقط می شود.

سخن پایانی :

همان طور که ملاحظه کردید عمل همجنس گرایی در کشور ما جرم شناخته می شود با این حساب بهتر است اگر پدر و مادری این اختلال را که بر خلاف قانون طبیعت است در فرزند خود مشاهده کردند او را یاری داده و با روانپزشک آگاهی مطرح نمایند؛ تا پیش از آن که جرمی صورت گیرد آن ها را درمان کنیم چرا که بعد از انجام دادن عمل مجرم شناخته می شوند و پیگرد قانونی دارد.

اطلاعات بیشتر و مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل متخصص امور کیفری – سارا وطن دوست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.