مرخصی بارداری ، زایمان و شیردهی + آموزش نحوه دریافت

نحوه دریافت مرخصی بارداری ، زایمان و شیردهی  : در هر کشوری قانونگذار برای اقشاری که ممکن است آسیپ پذیری بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند امکانات و امتیازات ویژه ای را در نظر گرفته است . اقشار آسیب پذیرتر مانند کودکان، افرادی دارای معلولیت ، سالمندان و…

یک دسته دیگر از افرادی که آسیب پذیری بیشتری نسبت به سایرین دارند خانم های باردار هستند.

شرایط و نکات مهم مرخصی بارداری ، زایمان و شیردهی

در زمان بارداری خانم ها باید به آنها توجه بیشتری شود مثلا نباید جسم سنگین بلند کنند یا هر ورزشی را انجام دهند، حتی فشار های روحی و روانی نیز بر زنان باردار اثر گذار است و بهتر است که دوران بارداری خانم ها در آرامش سپری شود.

امروزه با توجه به اینکه شکل جامعه تغییر کرده و مسئولیت ها تقسیم شده، بانوان نیز خواسته یا ناخواسته در عرصه جامعه حضور دارند ، اغلب آنها به فعالیت های مختلفی مشغولند و نوبه خود نقش مهمی را در جامعه ایفا می کنند. در این بین، بانوانی که باردار هستندو به زودی مسئولیت مهم مادری را بر عهده می گیرن.د باید کمی بیشتر مراعات حال خود را بکنند و قدری بیشتر به آسایش و راحتی خود اهمیت دهند. چرا که آنها اکنون امانت دار موهبت بزرگی درون جسم خود هستند.

مرخصی بارداری ، زایمان و شیردهی

اگر خانه دار هستند و مسئولیت کار های خانه را بر عهده دارند. باید از زحمات آنها کاسته شود و اگر خارج از خانه مشغول به کارند بهتر است در مدت بارداری خود مرخصی بگیرند.

آیا همه کارمندان زن می توانند از مرخصی بارداری استفاده کنند؟

شرایط مرخصی بارداری

بانوان برای استفاده از مرخصی بارداری می بایست دارای شرایط ذیل باشند :

  1. حداقل به مدت ۶۰ روز کاری در سال گذشته حق بیمه پرداخت کرده باشد.
  2. در زمانی که هز مرخصی بارداری استفاده می کند. مشغول کار دیگری نباشد و حقوق دریافت نکند.
  3. در زمان مرخصی باید مشغول به کار بوده یا در مرخصی استحقاقی باشد.
  4. زایمان مربوط به فرزند اول تا چهارم باشد. فرزند چهارم به بعد مشمول مرخصی زایمان نمی شود.

مدت مرخصی بارداری :

مدت مرخصی بارداری بانوانی که یک یا دوقلو زایمان کرده اند به ۹ ماه افزایش یافته است
درصورتیکه کارمندی سه قلو یا بیشتر زایمان کند این مدت به ۱۲ ماه افزایش خواهد یافت.
همچنین جالب است بدانید بانوانی که تحت پوشش قانون کار هستند. نیازی نیست برای گرفتن مرخصی ۹ ماهه خود در دیوان عالی شکایت طرح کنند.

مرخصی شیردهی :

تغذیه نوزاد از شیر مادر بقدری دارای اهمیت است که علاوه براینکه زنان برای دوره بارداری و بعد از زایمان نیاز به استراحت و مراقبت دارند و باید از مرخصی بارداری و زایمان استفاده کنند. نوزاد تازه متولد شده نیز نیازمند رسیدگی بوده و باید از شیر مادر تغذیه کند.

بنابراین علاوه بر مرخصی بارداری و زایمان کارمندان زنی که تازه زایمان کرده اند طبق قانون ترویج تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی تا ۲۰ ماهگی نوزاد هرروز به مدت یک ساعت می توانند مرخصی شیردهی بگیرند. و این ساعات جزو زمان کاری آنها حساب می شود و البته مادر می تواند درصورت نزدیک بودن به نوزاد خود مدت یک ساعت به سه نوبت تقسیم کرده از مرخصی خود برای شیر دادن به نوزادش استفاده کند. همچنین قانون مذکور ارگانهای دولتی و غیر دولتی را ملزم به ایجاد مکانهایی در نزدیکی محل کار برای تسهیل امر شیردهی نوزادان توسط مادران نموده است.

آیا مدت مرخصی بارداری جزو سابقه فرد محسوب می شود؟

بله تمام مدتی که خانم در مرخصی بارداری بسر می برد جزو سابقه او حساب شده و مزایا و پاداش نیز به او تعلق می گیرد.

امنیت شغلی زنان باردار

در این بین برای برخی بانوان نگرانی پیش می آید که نکند با گرفتن مرخصی، شخص دیگری موقعیت شغلی آنها را تصاحب کند. و یا در این بازه زمانی حقوق و مزایای آنها قطع شود، چه باید کرد؟ بهتر است بدانید علاوه بر اینکه خانم ها می توانند ۹ ماه مرخصی بارداری را داشته باشند.

طبق تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون کار، حقوق ایام مرخصی بارداری طبق مقررات تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد. همچنین از آنجایی که مرخصی بارداری به معنای خاتمه قرار دادکار نیست. کسی نمی تواند موقعیت شغلی زن باردار را تصاحب کند. و بانوی باردار می تواند بعد از وضع حمل خود به کارش بازگردد. طبق قانون ترویج تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی امنیت شغلی مادران بعد از دوران زایمان و هنگام شیردهی باید تامین شود.

کمک بارداری چیست؟

در قانون مقرره ای تحت عنوان کمک بارداری برای بانوان در نظر گرفته شده است طبق ماده ۶۷ قانون تامین اجتماعی کمک بارداری، دو سوم آخرین مزد و یا حقوق بیمه شده می باشد. که حداکثر برای مدت ۱۲ هفته جمعات قبل و بعد از وضع حمل بدون کسر سه روز اول پرداخت خواهد شد.

آیا مشمولین بیمه های اختیاری نیز می توانند از مرخصی زایمان استفاده کنند؟

نکته قابل توجه اینکه فقط بیمه های اجباری مشمول مرخصی زایمان و استفاده از کمک هزینه بارداری می شوند. و بیمه های اختیاری مشمول این امتیازات نمی باشند.

مرخصی زایمان برای کارمندان مرد

همانطور که می دانید در هنگام زایمان یک خانم همسرش نقش بسیار مهمی را در کمک به او ایفا می کند. چراکه در شرایط پس از زایمان زن نیاز به کمک بیشتری داشته و حضور همسر در منزل و در کنار مادر و نوزاد ضروری است. بنابراین ۳ روز مرخصی زایمان برای کارمندان مردی که همسرشان زایمان می کند. درنظر گرفته اند که البته این مرخصی سابقاً به مدت دو هفته بود که به دلیل کمبود اعتبار برای این موارد به ۳ روز کاهش پیدا کرد.

سخن پایانی با وکیل وطن دوست

مدت مرخصی بارداری سابقاً ۹۰ روز بود که ۴۵ روز آن به عنوان مرخصی بارداری و ۴۵ روز آن به عنوان مرخصی زایمان قرار می گرفت. اما بعدها مدت مرخصی به شش ماه و اکنون به ۹ ماه افزایش یافته است.

از آن جایی که نگرانی برای از دست دادن موقعیت شغلی و از دست دادن حقوق و مزایا وجود ندارد بهتر است بانوان از این فرصت استفاده کرده و از حقی که قانون کار برای آنها در نظر گرفته است بهترین بهره را ببرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط استفاده از مرخصی زایمان و هدیه زایمان تامین اجتماعی با وکیل سارا وطن دوست در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.