مشاوره حقوقی با سارا وطن دوست – وکیل پایه یک دادگستری :  مشورت و نظرخواهی در همه ابعاد زندگی افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و می تواند در تصمیم گیری صحیح بسیار موثر باشد . وقتی بیمار می شویم اولین اقدام ما مراجعه به پزشک متخصص برای تشخیص و درمان بیماریست. و مسلماً برای معالجه نزد همسایه و دوست نمی رویم چراکه تخصصش را ندارند. و ممکن است با تجویز نادرست باعث عود بیماری ما شوند و یا هنگامی که در زندگی دچار مشکلات روحی و یا مشکلات خانوادگی می شویم. جهت مشاوره و حل مشکلات خود به روانشناس یا مشاوره خانواده مراجعه می کنیم.

مشاوره حقوقی تخصصی

  • زمانی که دچار مشکلات حقوقی می شویم چطور؟
  • آیا برای رفع آن به متخصص مربوطه مراجعه می کنیم؟

مشاوره حقوقی چیست؟

مشاوره حقوقی به مشورت و راهنمایی در خصوص مسئله ی حقوقی و قانونی پیش آمده برای شخص توسط وکیل و مشاور حقوقی گفته می شود.

همانطورکه میدانید تخصص افراد برای رفع مشکلات ما بسیار اهمیت دارد. و ما با مشورت با افراد متخصص در خصوص مسائلی که برایمان پیش می آید به راحتی می توانیم آنها را رفع نماییم. امروزه بسیاری از مشکلاتی که برای مردم پیش می آید قانونیست و صرفا مشاوره حقوقی با یک وکیل متخصص می تواند گره گشا باشد. چرا که وکیل قانون را می داند و از رویه های قضایی اطلاع دارد و ممکن است با یک مشاوره حقوقی کوتاه بتوان یک مسئله قانونی بزرگ را به راحتی حل کرد.

عدم مشورت و ناآگاهی درخصوص مسائل حقوقی می تواند تبعات جبران ناپذیری در زندگی افراد داشته باشد. اصولا هر دعوایی که در مراجع قضایی مطرح می شود. فقط یکبار به آن رسیدگی می شود و شما تنها یک فرصت برای احقاق حق خود دارید. و در صورت محکومیت احتمال نقض رای در دادگاه تجدیدنظر یا دیوان عالی کشور بسیار پایین بوده و تجویز اعاده دادرسی علاوه بر زمانبر بودن بسیار بعید و غیر محتمل است.

بنابراین تنها فرصت خود را با بی توجهی و عدم مشورت با وکیل به دلیل عدم صرف هزینه مشاوره از دست ندهید چراکه صدور رای محکومیت ممکن است. از نظر کیفری موجبات اعمال مجازات برای شما را فراهم کند و از نظر حقوقی موجب ورود خسارات مادی فراوانی به شما شود. پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین سعی کنید قبل از هرگونه اقدام برای طرح دعوا یا دفاع از دعوای مطرح شده علیه شما حتما با وکیل متخصص مشورت کرده و از مشاوره های حقوقی بهره مند شوید.

مشاور حقوقی خوب کیست؟

آیا می توان از کسی که لیسانس حقوق گرفته مشاوره حقوقی دریافت کرد؟

توجه داشته باشید که بسیاری از افراد غیر متخصص که علی رغم نداشتن پروانه وکالت اطلاعات حقوقی درستی هم ندارند و ممکن است با مشاوره نادرست موجبات ورود خسارت به شما را فراهم کنند. صرف تحصیلات حقوقی برای مشاوره حقوقی کفایت نمی کند چراکه بسیاری از مسائل حقوقی نیاز به تجربه کاری داشته و به صرف مطالعه و علم تئوری قابل بررسی نمی باشند بنابراین در هنگام انتخاب مشاور حقوقی حتما مطمئن شوید که وکیل پایه یک دادگستری یا کارآموز وکالت باشد. و از معتبر بودن پروانه وکالت او اطمینان حاصل نمایید.

ویژگی های یک مشاور حقوقی خوب

یک مشاور حقوقی خوب می بایست دارای ویژگیهای ذیل باشد:

  1. تسلط کافی به قوانین و موضوعات حقوقی داشته باشد.
  2. تجربه عملی کافی برای آشنایی با رویه های قضایی داشته باشد.
  3. با دقت نظر در موضوع مشاوره بتواند راهکار مناسب با آن پرونده را ارائه دهد.
  4. بدون در نظر گرفتن مسائل جنسیتی و دخیل کردن احساسات بطور منطقی به شخص مراجعه کننده مشاوره بدهد.
  5. زمان کافی برای شنیدن موضوع مشاوره و ملاحظه مدارک ارائه شده توسط مراجعه کننده بگذارد.
  6. درصورتی که مراجعه کننده شانسی کمی برای بردن پرونده دارد موضوع را کاملا روشن بیان کرده و صرفا برای گرفتن پرونده و حق الوکاله امید واهی به او ندهد.
  7. در گرفتن حق المشاوره منصف باشد.

دفتر مشاوره حقوقی سارا وطن دوست

ما مشاور حقوقی شما هستیم و شما میتوانید در زمینه های مختلف کیفری و حقوقی و خانواده و … با ما تماس بگیرید و یا بصورت حضوری مشاوره گرفته و اطلاعات حقوقی خود را افزایش دهید.

اخیرا که به علت شیوع بیماری کوید۱۹ مراجعه حضوری دشوار شده. می توانید از مشاوره تلفنی یا آنلاین بصورت غیرحضوری بهره مند شده و نیاز خود را رفع نمایید. لازم به ذکر است که مشاوره حقوقی به منزله قرارداد با وکیل نیست، ممکن است مشکل حقوقی شخصی صرفا با یک جلسه مشاوره حقوقی و راهنمائیهای وکیل یا تنظیم یک لایحه برطرف شده. و نیاز به وکیل در پرونده نباشد. ولی در برخی موارد صرف هدایت و راهنمایی مشاور کفایت نمیکند. و حضور وکیل در پرونده می تواند تاثیرگذار بوده و روند پرونده را به نفع شخص تغییر دهد.

فراموش نکنیم نوش دارو بعد از مرگ سهراب بی فایده است.