وکیل طلاق توافقی + قیمت مناسب در کمترین زمان

وکیل طلاق توافقی , بهترین وکیل خانم برای طلاق توافقی در تهران : طلاق توافقی همانطور که از اسمش پیداست نوعی طلاق است. که با توافق طرفین انجام میگیرد و زن و شوهر بدون اینکه زمان زیادی را با جنگ و دعوا و صرف هزینه های بالا در دادگاهها هدر بدهند میتوانند به راحتی در زمانی نسبتا کوتاه اقدام به طلاق نمایند.

اگر واقعا تصمیم به جدایی گرفته اید و مشاوره خانواده و روانشناس و… در بهبود روابطتان تاثیرگذار نبوده و هیچ راهی برای ادامه زندگی باقی نمانده بهترین راه این است که با توافق یکدیگر اقدام به طلاق نمایید. وگرنه مجبورید حتی سالها به دنبال گرفتن طلاق مسیر دادگاهها را طی کنید و این خود یک روند فرسایشی است که با روح و روانتان بازی خواهد کرد. و در نهایت بعد از گذشت مدت زمان طولانی مجبور به توافق خواهید شد ، کاری که می بایست از ابتدا انجام میدادید.

خود زوجین شخصا نیز میتوانند اقدام به طلاق نمایند و حضور وکیل خانواده الزامی نیست اما با گرفتن وکیل طلاق میتوانید این مسیر را کوتاه تر کنید و حتی بدون حضور در جلسات دادگاه و روبرو شدن با طرف مقابل و ایجاد تنش، از طریق وکلای با تجربه اقدام نموده و در کوتاهترین زمان ممکن مراحل طلاق را طی کنید.

وکیل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی

۱) ثبت نام در سامانه

تصمیم برای حضور در جلسات مشاوره (که این اقدام خود چند ماهی روند طلاق را به تاخیر خواهد انداخت چراکه نوبت دهی به دلیل افزایش آمار طلاق طولانی شده است ولی با گرفتن وکیل متخصص در این امر میتوانید در کوتاهترین زمان ممکن این مراحل را سپری کنید.)

طبق ماده ۲۵ قانون جدید حمایت خانواده در صورتی که زوجین متقاضی طلاق توافقی باشند. دادگاه باید موضوع را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع دهد. همانطور که ملاحظه میکنید. این جلسات مشاوره ، اجباری بوده و زوجین می بایست شخصا در ۵ جلسه مشاوره که حدودا ۴۵ روز به طول می انجامد شرکت نمایند. تا از طرف مرکز مشاوره گواهی عدم امکان سازش برایشان صادر شود. از طرفی هم مدت زمان گرفتن وقت از سامانه تصمیم ممکن است از ۱ تا ۳ ماه زمان ببرد که ای خود پروسه طلاق را به تاخیر خواهد انداخت. در صورتی که اگر وکیل طلاق توافقی پرونده شمارا بر عهده بگیرید طبیعتا به دلیل تجربه وکیل در این امر ، این مدت زمان به حداقل خواهد رسید .

۲)ثبت دادخواست طلاق توافقی با حضور زن و شوهر در دفتر خدمات قضایی

با در دست داشتن گواهی عدم انصراف از طلاق که از مرکز مشاوره صادر شده. بعد از گذراندن جلسات مشاوره حضور در دفتر خدمات قضایی تازه شروع اقدام برای طلاق از طریق ثبت دادخواست است. که بعد از ثبت با توجه به آدرس محل سکونت زوجین که در سامانه ثنا ثبت شده پرونده به یکی از دادگاههای خانواده ارجاع و ظرف چند روز پیامکی در خصوص ارجاع پرونده به یکی از شعب آن دادگاه و تعیین وقت رسیدگی به طرفین ارسال خواهد شد. که در وقت تعیین شده باید با اصل مدارکشان در شعبه حضور داشته باشند.

۳)انجام آزمایش بارداری زوجه در آزمایشگاه

که معمولا در همان آزمایشگاهی که در خود مجتمع های قضایی خانواده موجود است انجام میگیرد. و طبق قانون ارائه گواهی پزشک ذی صلاح در مورد وجود جنین یا عدم آن برای ثبت طلاق الزامی است. مگر آنکه زوجین بر وجود جنین اتفاق نظر داشته باشند.

۴)حضور در جلسه رسیدگی دادگاه و صدور گواهی عدم امکان سازش و گرفتن قطعیت رای.

وکیل طلاق توافقی : طبق قانون مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش برای تسلیم به دفتر رسمی ازدواج و طلاق سه ماه پس از تاریخ ابلاغ رای قطعی یا قطعی شدن رای است. که اگر ظرف این مهلت تسلیم نشود یا طرفی که آن را به دفترخانه تسلیم کرده ظرف سه ماه از تاریخ تسلیم در دفترخانه حاضر نشود. یا مدارک لازم را ارایه نکند گواهی صادر شده از درجه اعتبار ساقط است.

۵)حضور در دفترطلاق برای جاری شدن صیغه طلاق

که قانونا باید با رعایت جهات شرعی در دفترخانه یا محل دیگر با حضور سردفتر انجام گیرد. همچنین گواهی قطعیت رایی که از طرف دادگاه صادر شده برای ثبت طلاق لازم است. اگر برای انجام طلاق وکیل گرفته باشید. تا آخرین مرحله یعنی ثبت طلاق در دفتر طلاق و گرفتن طلاق نامه نیاز به حضور شما نبوده و وکیل طلاق در همه مراحل حضور خواهد داشت.

مدارک لازم جهت ثبت طلاق توافقی

  1. اصل عقدنامه یا رونوشت آن.
  2. اصل شناسنامه زوجین.
  3. کارت ملی زوجین.
  4. وکالتنامه محضری در صورتی که زوجه از جانب زوج وکالت در طلاق داشته باشد.
  5. توافقنامه طلاق که زوجین کلیه توافقات خود در مورد مهریه و نفقه و اجرت الثمل زوجه یا حضانت فرزندان مشترک و… را در آن قید کرده اند.

توجه داشته باشید که ثبت نام در سامانه ثنا برای زوجین الزامی است. و می بایست از طریق دفتر خدمات قضایی که اقدام به ثبت دادخواست طلاق میکنند. ابتدائا در این سامانه ثبت نام کنند. تا هر ابلاغی از جمله ارجاع به شعبه ویا وقت رسیدگی و… از طریق پیامک به ایشان اطلاع داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.