وکیل ملکی , وکیل خانم متخصص در امور ملکی

وکیل ملکی , بهترین وکیل خانم متخصص در امور ملکی – غرب تهران – شهرآرا

دعوای ملکی چیست؟

طبق قانون مدنی مال غیرمنقول عبارت از مالی است که جابه جایی آن از محلی به محل دیگر امکانپذیر نمی باشد. مانند زمین و خانه و هرچیزی که به زمین وصل باشد و نتوان بدون خرابی آنرا جابجا کرد.
دعاویی که موضوع آن مال غیرمنقول یا حقوق مربوط به آن می باشد به دعاوی ملکی معروف است.

وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی وکیلی است که متخصص در امور مربوط به ملک باشد . دعاوی مربوط به اموال غیر منقول از تنوع بسیاری برخوردار بوده و در اکثر موارد دارای پیچیدگیهای زیادی است. که اشخاص عادی در طرح و پیگیری چنین دعاویی ناتوان بوده و به علت عدم آشنایی با قوانین مربوطه ممکن است با مشکل مواجه شده و در آن موفق نشوند. بنابراین برای چنین دعاویی مراجعه به وکیل و سپردن پرونده به او ضروری و ناگزیر است.

وکیل ملکی

اقسام دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. حقوقی
  2. کیفری
  3. ثبتی

برخی از این دعاوی عبارتند از

دعوای تخلیه عین مستاجره ، دعوای مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه ، دعوای تعدیل اجاره بها ، دعوای الزام به تنظیم سند رسمی ، دعوای الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی. ، دعاوی الزام به اخذ پایان کار ، دعوای الزام به فک رهن ، دعوای الزام به ثبت رسمی تقسیم نامه. ، دعوای تقسیم و فروش مال غیرمنقول مشاع ، دعوای ابطال مبایعه نامه ، دعوای ابطال سند رسمی ، دعوای الزام به تحویل مبیع ، دعوای الزام به پرداخت ثمن .، دعوای اجرت المثل ایام تصرف ، دعوای افراز ملک مشاع از دادگاه یا اداره ثبت ، دعوای تایید فسخ قرارداد. ، دعاوی تصرف عدوانی و رفع مزاحمت و ممانعت از حق و خلع ید و دعاوی مربوط به حقوق ارتفاقی و…

که هرکدام ازین دعاوی نیازمند تخصص و تسلط بر قوانین مربوطه بوده. و فقط یک وکیل متخصص در امور مربوط به دعاوی ملکی میتواند با تخصص خود در طرح دعوای مربوطه له موکل و یا دفاع از دعوای طرح شده علیه او پرونده را به نفع موکل تمام کرده و موفق شود .

به خاطر داشته باشید چنانچه بدون مشورت با وکیل متخصص ملکی یا بدون کسب اطلاعات لازم اقدام به طرح دعوا نمایید. و رای به ضرر شما صادر شده و محکوم شوید. ممکن است به دلیل اعتبار امر مختومه یا امر قضاوت شده فرصت طرح دعوای مجدد در آن زمینه را به کلی از دست داده و دیگر نتوانید به حق خود برسید . چرا که بر مبنای اعتبار امر مختومه به هر دعوایی که قبلا بین همان اصحاب دعوا با همان موضوع رسیدگی و حکم صادر شده باشد. مجددا قابل طرح و رسیگی نمی باشد.

وکیل متخصص ملکی چه ویژگیهایی دارد؟

یک وکیل ملکی با تسلط بر قوانین مربوطه می بایست با دقت و بررسی در ابعاد مختلف پرونده بهترین و سریعترین راه گرفتن رای به نفع موکل را پیدا کند .

یک وکیل خوب و حرفه ای می بایست موکل را در جریان روند کار پرونده قرار دهد. و در خصوص هزینه های دعوا و حق الوکاله و سایر هزینه ها در مقابل موکل صادق باشد.

وکیل متخصص خوب در امور ملکی وکیلی است که در تمام مراحل دادرسی با صبر و حوصله و دقت نظر حضور داشته باشد و ریسک دعوا را به حداقل برساند .

برای مشاوره و انجام پرونده های ملکی خود با ما تماس بگیرید:   ۰۹۱۲۴۳۹۳۷۰۷

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.