وکیل کیفری , وکیل پایه یک خانم برای امور کیفری : دعاوی به دو بخش حقوقی و کیفری تقسیم می شوند . دعاوی حقوقی دعاوی هستند که طرفین آن خواهان به عنوان کسی که طرح دعوا می کند و خوانده طرف دعوا می باشد و با تقدیم دادخواست شروع می شود مثل دعوای مطالبه وجه یا دعوای طلاق ، ولی دعوای کیفری همانطور که از نامش پیداست مربوط به جرم و مجازات و بطور کلی امور جزایی بوده و اصولا با تقدیم شکوائیه شروع می شود و گاهی با گزارش ضابطان دادگستری شروع به تعقیب آغاز می شود و هدف از طرح آن علاوه بر احقاق حق شاکی و مدعی خصوصی، مجازات مرتکب جرم می باشد مثل قتل ، کلاهبرداری یا جرایم مربوط به مواد مخدر.

دعاوی کیفری به علت اینکه با جرم و مجازات در دادسرا و دادگاه و آگاهی و کلانتری و پلیس و دستبند و زندان و… سرو کار دارند عموما با فشارهای روانی زیادی همراه است و شما می توانید با گرفتن وکیل کیفری بخش عمده این این بار روانی را بر دوش وکیل خود قرار داده و از تجربه و تخصص وکیل در امور کیفری بهره مند شوید .

وکیل متخصص کیفری

وکیل کیفری با تسلط بر قوانین جزایی می تواند با دقت در همه جوانب موضوع شکایت و بررسی کلیه اسناد و دلایل و امارات قضایی و قانونی و تنظیم شکوائیه با عنوانی مناسب و ارائه دقیق و کامل جزئیات از موضوع در اظهارات خود به مرجع قضایی در مقام وکیل شاکی موجبات اقناع وجدان بازپرس یا دادیار و صدور قرار جلب به دادرسی متهم و کیفرخواست را در دادسرا فراهم نموده و بعد از ارسال پرونده از دادسرا به دادگاه با تخصص و تسلط بر قوانین رای محکومیت متهم را بگیرد .

وکیل کیفری
و در طرف مقابل یک وکیل کیفری در مقام دفاع از متهم پرونده جهت حفظ حقوق اولیه او و رعایت اصول دادرسی در تمام مراحل رسیدگی و سعی در اقناع مرجع رسیدگی جهت صدور قرار منع تعقیب در دادسرا و حکم برائت در دادگاه تلاش می کند.

وکیل متخصص در امور کیفری در مواردی که ارتکاب جرم توسط موکل محرز بوده و یا اثبات شده می تواند با توجه به جرم ارتکابی تعویق یا تعلیق صدور حکم یا تعلیق اجرای مجازات را خواسته و یا با توجه به شرایط ارتکاب جرم موجبات تخفیف مجازات موکل را تا حد امکان و یا تبدیل به جزای نقدی یا سایر مجازاتهای خفیف تر نزد قاضی فراهم آورد.

گاهی در برخی از پرونده هایی که به ما ارجاع می شود بویژه در پرونده هایی که موکل متهم پرونده است از همان ابتدای شروع تعقیب با این اعتقاد که وکلا کار خاصی نمیکنند و پول به وکیل دادن هدر دادن پول است سراغ وکیل نرفته و خود شخصا در در کلانتری یا مراجع قضایی حاضر شده و اظهاراتی کرده که به ضررشان تمام شده و بعد از صدور کیفرخواست و یا صدور حکم محکومیت جهت اعتراض و تجدیدنظر و فرجام خواهی و یا اعاده دادرسی یاد وکیل افتاده و مراجعه کرده اند درست زمانی که کار از کار گذشته و به چندین سال حبس و شلاق و … محکوم شده اند و از وکیل انتظار معجزه دارند.

وکیل خانم برای پرونده های کیفری

بهتر است قبل از هر اقدامی در امور حقوقی و کیفری حتما از وکیل متخصص و باتجربه ، مشاوره حقوقی  دریافت کنید. وکیل کیفری در شرایط سخت کنار موکلش است حتی اگر مجرم باشد و در همه مراحل از حق او دفاع میکند .موکل حتی اگر متهم به بدترین جرایم مثل قتل باشد دارای حقوقی است که در تمام مراحل دادرسی به او تعلق میگیرد مانند حق سکوت ، دسترسی به اطلاعات ، خودداری از پرسش سوالات تلقیی توسط قاضی و… که در صورت جهل به آن ممکن از این حقوق نادیده گرفته شده و به ضرر او تمام شود.

نیاز به وکیل متخصص در امور کیفری در خصوص اتهامات و جرایم مختلف به معنای دفاع از ظلم و جرم نیست بلکه در قوانین برای هر جرمی مجازاتی تعیین شده که قاضی حق ندارد بیشتر از آن حکم به محکومیت دهد و یا با وجود شرایطی می بایست به کمتر از آن حکم دهد یا بطور کلی مجازات را تبدیل کرده یا کلا ساقط شود که عموما مردم عادی اطلاعی از این قوانین ندارند و بودن وکیل کیفری در پرونده از اجهاف در حق متهم جلوگیری میکند.